Za fundamentalne akcesorium do wycinania tafli dnianopochodnych uznaje się wyrzynarkę. Aczkolwiek laubzegę nie tylko można użytkować do obcinania tafli drewnianych, jednakże również z gumowatego metalu oraz materiału. Z asystą wyrzynarki przypuszczalnie można wycinać zwyczajne prążki rozkrojenia, a też wstęgi przecięcia o nieregularnym kształcie na potwierdzenie w formie załamań czy także wężyków. Przy pomocy przypomnianego narzędzia można naciąć też owalne, czworokątne jak też kampanijne szpary.

Z pewnością przypuszczalnie można stwierdzić, że laubzega jest niesamowitym narzędziem nie tylko do cięcia sklejek, ale szczególnie jest niezbędnym sprzętem w wszelakim dużym zakładzie entuzjasty. Jest kilka norm w trakcie skrawania płyt z asystą laubzegi. Pierwszoplanowa reguła tyczy się właściwego umieszczenia laubzegi. W powiązaniu z powyższym, podczas cięcia długa płoza laubzegi powinna być uciśnięta do krojonej płyty. Istotne jest, żeby podczas cięcia sklejki, wyrzynarka nie popadła w którekolwiek szarpania, ponieważ przypuszczalnie może to przyczynić się i spowodować przepołowienie klinga. Jeżeli będziemy próbowali obcinać płyty dość stwardniałe, wówczas trzeba uruchomić na wyrzynarce jak najniższy bieg, wyłącznie z niemocną wartkością przesuwu ostrza można uciąć upragniony kształt.

Tymczasem im surowiec jest sprężystszy, tym tok musi być wyższy. Sterując laubzegę, nie winno się nadmiernie uwijać raczej postarać się sukcesywnie wycinać taflę w równoczesnej miarowości. Przy fachowym wycinaniu płyt z drewna radzi się wykorzystywać wysokiej jakości cyrkiel.