Problem wydaje się łatwy. Lecz tymczasem przez nas lekceważony. Modernizowanie ogumienia wpływa bezpośrednio na wygodę jak również pewność podczas przebytej trasy, dlatego nie bez kozery zmierzamy go właściwie zobrazować. Często zadajemy sobie pytanie, co możemy wykonać sami w trakcie serwisowania opon? Otóż, zwłaszcza nie powinniśmy używać sparciałych opon. Sparciałe opony często posiadają zniszczenia w rynienkach protektora lub na tyłach opony.

Uszkodzenia najczęściej bywają spowodowane działaniem strumieni słonecznych jak też przy okoliczności przytoczonych czynników środowiska zewnętrznego. Za każdym razem podczas serwisowania ogumienia sugeruje się, aby nie montować opon starszych niż sześć lat a w tym wypadku winniśmy to skonsultować z wykwalifikowanym zakładem.

Jeśli nie jesteśmy przekonani jaka była data produkcji ogumienia, wówczas powinno się odtworzyć datę DOT zasygnalizowaną na tyle ogumienia. Każdorazowa po kolei liczba wskazuje tydzień oraz rok wytworzenia ogumienia. Znaczące bywa dbanie o nadmienione detale, albowiem w najmniej wypatrywanym momencie prawdopodobnie może zepsuć się nam nasza opona albo zniekształcić się podczas trasy bądź szczęśliwych wakacji.