Ślub i bal weselny to najistotniejszy okres w istnieniu oblubieńców i ich zaproszonych biesiadników. Selekcja auli balowej oraz kuchni jest rzeczą niezwykle jednostkową, aczkolwiek istnieje parę podpowiedzi, które mogą przyczynić się, że dobór stanie się o wiele prostszy. Wstępny fundamentalny punkt znajdujący się w naszym poradniku dotyczący lokalizacji restauracji na wesele. Gdyż, restauracja w której dokona się przyjęcie weselne winna się odnajdywać w pobliżu lokalu w którym dokona się zamążpójście. Ten warunek ma ogromne znaczenie dla nowożeńców jak też ich zaproszonych gości, gdyż nie mają obowiązku się wtedy martwić tym, jak przybyć na teren imprezy.

Zwłaszcza ten kram tyczy się gości, jacy zwykle na tego gatunku bale nie chcą przybywać prywatnymi autami. Stąd właśnie, ten ciężar przywiezienia delegatow do restauracji, w której ma się odbyć bankiet weselny spoczywa na barkach oblubieńców. Niewątpliwie kram przywozu połączony jest z ponadprogramowym ciężarem logistycznym jak też materialnym. Coraz częściej modne bywają przyjęcia weselne na łonie przyrody, w taki o to sposób państwo młodzi nie są zobowiązani zamęczać się lokalizacją izby bankietowej a też gastronomi w której ma się rozegrać wesele, gdyż oba te miejsca mogą zostać połączone w jednym położeniu na dowód w niedużym pałacyku, bądź domostwie agroturystycznym.

Posiada to bardzo dobre odsłony, bowiem często owe budynki weselne znajdują się poza miastem są względnie mniej kosztowne w zestawieniu do stawek firm konkurencyjnych.